Історія створення музею-садиби М.Шашкевича у селі Нестаничі

Історія створення музею-садиби М.Шашкевича у селі Нестаничі П.Сікорський. Історія створення музею-садиби М.Шашкевича у селі Нестаничі. –Львів: ФОП Корпан Б.І., –2011. – 148 с.

У вересні 2010 р. відбулося перше засідання організаційного комітету з участю Р.Лубківського, письменника; Ф.Стеблія, співголови Шашкевичівської комісії у Львові; Г.Корнєєвої, директора музею “Русалки Дністрової” у Львові, а також громадських активістів Радехівщини (Сікорський П.І., Парубочий Й.С., Сухар Ю.М., Дибайло Д.І, Ліцовський М.Я.). Обговорювалося питання щодо створення музею-садиби М.Шашкевича у с.Нестаничі, у зв’язку з 200-річчям від дня його народження. Районна влада провела перше розширене засідання оргкомітету 11 січня 2011 р. 3 лютого 2011 р. активно почав працювати громадський комітет, який доручив Сікорському П.І. організовувати усі роботи зі створення музею-садиби М.Шашкевича. Львівське крайове товариство “Рідна школа” включило у свій план цей проект і почало активну роботу. Підготовлено і розіслано більше 800 листів з проханням пожертвувати власні кошти для розбудови музею-садиби Президенту України, Прем’єр-міністру, голові Верховної Ради України, усім народним депутатам України, головам обласних і місцевих рад, багатим людям України тощо.
У березні 2011 р. розпочався капітальний ремонт плебанії, яку у 1913 р. збудував о.К.Гуляй.
Щодва тижні процес виконання будівельних робіт висвітлювався у газеті “Народна справа”, друкувалися матеріали, пов’язані з життям і діяльністю М.Шашкевича та його соратників, а також – списки спонсорів та меценатів та вірші про Маркіяна Шашкевича.
З 25 березня по 4 листопада 2011 р. опубліковано 18 матеріалів, які й склали основу цієї книги.